LIFE CARE Стерилни лепенки за рани 5 цм x 7,5 цм, 50 парчиња

LIFE CARE Стерилни лепенки за рани 5 цм x 7,5 цм, 50 парчиња
750,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051220C
favorite_border

Опис на производот

  • Преврска за рани 
  • 7.5 цм x 5 цм 
  • Стерилен производ
  • За еднократна употреба
  • Пред употреба прочитајте ги наведените инструкции

Пакување: 50 парчиња

Содржина

Состав: полиуретански филм, хипоалергенски полиакрилатен адхезив. Производот не е стерилен ако пакувањето е отворено или оштетено.
Употреба: Наменето за заштита на хируршки рани и други рани на кожата.

Начин на употреба: Отворете го пакувањето внимателно. 
Одлепете ја заштитната лента.
Поставете ја преврската, на раната.
Да не се користи ако дојде до појава на алергија на производот.
Производот не содржи латекс.
Не смее повторно да се стерилизира.

Да се чува на суво и ладно место, на температура од 10-30°С,  заштитено од влага и сончева светлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се