MARNYS Артрохелп морски колаген, 350 г

marnys artrohelp hydrolysed marine collagen glucosamine chondroitin hyaluronic acid vitamins minerals hijaluronska kiselina kolagen vitamini hondroitin glukozamin minerali
MARNYS Артрохелп морски колаген, 350 г
1.605,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
045131C
favorite_border

Опис на производот

ARTROHELP MARINE е додаток во исхраната, прашок за зглобови, коски, мускули, кожа, со вкус на ванила. Содржи: хидролизиран морски колаген, глукозамин, хондроитин, хијалуронска киселина, витамини: Ц, Б6, Д3, Б2, К2 и минерали.

  • Колагенот е протеин кој е од суштинско значење за еластичноста и функционирањето на ткивата. Присутен е во коските, кожата, лигаментите, ‘рскавиците и тетивите
  • Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеините
  • Витаминот Ц придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на ‘рскавиците, коските и кожата
  • Витаминот Б2 придонесува за одржување на нормална кожа
  • Магнезиумот придонесува за нормална функција на мускулите
  • Магнезиумот, Калциумот и Витамините К и Д придонесуваат во одржување на нормални коски
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

Пакување: прашок 350 г.

Производител: Martinez Nieto SA Ctra.La Aljorra KM 4,6 Cartagena Шпанија. 

Содржина

Состав:

15 г (1 + ½ лажичка) содржи:

       %ПДВ*
Хидролизиран морски колаген 10000 мг /
Калциум 400 мг 50
Магнезиум  375 мг 100
Глукозамин сулфат 333 мг /
Хондроитин сулфат 267 мг /
Витамин Ц  24.5 мг 30
Хијалуронска киселина 11 мг /
Витамин Б2     1.4 мг 100
Витамин Б6    1.4 мг 100
Витамин К2  28.5 мкг 37
Витамин Д3    5 мкг 100

*препорачан дневен внес

Состојки: хидролизиран морски колаген (тип I) (риба), калциум цитрат, магнезиум цитрат, глукозамин сулфат, хондроитин сулфат, витамин Ц натриум хијалуронат, витамин Б2, витамин В6, витамин К2, витамин Д3, киселина (лимонска киселина), засладувач (сукралоза) и ароми.

Употреба: растворете 15 г прашок (1 рамна лажичка + ½ лажичка) во 250 мл вода, сок или друга течност, консумирајте еднаш дневно, по можност наутро. 

Мерки на претпазливост: Производот не е наменет за бремени жени, доилки и деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

kitanovska.viki
5
Најдобриот колаген! Одлична комбинација на состојки со видливи резултати на коса, кожа, нокти и за силни коски и флексибилни зглобови. Препорачувам!!!
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се