MARNYS Beauty In&Out CBD Skin Relief Ампули со ефект за смирување на кожата, 7 ампули

MARNYS Beauty In&Out cbd Skin Relief  lice smiruvanje
MARNYS Beauty In&Out CBD Skin Relief Ампули со ефект за смирување на кожата, 7 ампули
478,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052328C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирани

Иновативна мешавина од канабидиол, хамамелис, ниацинамид и стабилизиран витамин Ц, со ефект на смирување, обновување и омекнување на кожата.

  • CBD (Cannabidiol) е ботанички дериват на коноп со смирувачки и регулирачки својства на себум. Помага во регенерација на кожата и го модулира производството на себум на кожата
  • Ниацинамид (витамин Б3) и хамамелис (Witch Hazel) позитивно влијаат на навлажнување и одржување на структурата на кожата, обезбедувајќи олеснување за атопична и иритирана кожа
  • Витаминот Ц ја штити кожата од оксидативните слободни радикали и го поттикнува производството на колаген, помагајќи во регенерација на кожата. Формулата на витамин Ц е високо стабилизирана, што обезбедува поголема и подобра активност на овој витамин во кожата

Резултати: значително ја подобрува иритираната кожа, обезбедувајќи смирувачки и заштитен ефект на бариерата на кожата.

Пакување: 7 ампули по 2 мл

Содржина

Состав: Aqua, Hamamelis virginiana leaf water, Polyglyceryl-10 laurate, Propanediol, Glycerin, Niacinamide, Biosaccharide gum-1, Caprylic/capric triglyceride, Ascorbyl glucoside, Ethylhexylglycerin, Cannabidiol, Bisabolol, Sodium hydroxide, Saccharide isomerate, Benzyl alcohol, Citric acid, Parfum, Sodium citrate. 

Употреба:

  1. Протресете пред употреба
  2. Вметнете го заштитното капаче во ампулата и скршете го горниот дел
  3. Ставете го диспензерот и извадете го капачето
  4. Истурете 1⁄2 од ампулата на дланката
  5. Нанесете на лицето, вратот и деколтето.

Мерки на претпазливост:

Локална употреба. Без инјектирање. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. Откако ќе се отвори, се препорачува употреба на ампулата во рок од 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се