MAVALA Серум за трепки и веѓи, 10 мл

mavala double lash for longer, fuller, stronger lashes / serum za trepki i vegi
MAVALA Серум за трепки и веѓи, 10 мл
889,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053308C
favorite_border

Опис на производот

Трепките на очите се суштински елемент за убавината на лицето. Double-Lash содржи природен екстракт богат со витамини и протеини кој ги зајакнува, покрива и заштитува трепките кои потоа ќе станат подолги и посилни. Оваа нега помага во издолжување и згуснување на трепките, кои ќе бидат поисполнети и свиленкасти.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: вода, филтрат од полжав, магнезиум алуминиум силикат, бутилен гликол, феноксиетанол, ксантан гума, пропилен гликол, хлорфенезин, динатриум ЕДТА, етилхексилглицерин, глуконолактон, натриум кокоил глутамат, калциум глуконат, уреа.

Употреба:

Нанесувајте Double-Lash секоја вечер на совршено чисти трепки (и веѓи доколку е потребно), од корен до врв. Оставете да делува преку ноќ. Нема потреба специјално да се отстранува наутро, дури и пред да се нашминкате. Секојдневна употреба од минимум 2 месеци за пополни, подолги и посилни трепки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се