MEDIPHARMA COSMETICS Дневна крема со хијалурон за нормална до сува кожа, 50 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Дневна крема со хијалурон за нормална до сува кожа, 50 мл
827,00 ден.
703,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053632C
favorite_border

Опис на производот

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. Hyaluron Light кремата за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација.

Клучни компоненти во составот:

  • Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
  • Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба:

Секое утро по чистење на лицето рамномерно нанесете од кремот на кожата на лицето, вратот и деколтето. Идеална подлога за шминка. Брзо се апсорбира без да остави масно чувство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се