MEDIPHARMA COSMETICS Дневна крема за сува кожа со хијалурон и СПФ15, 50 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Дневна крема за сува кожа со хијалурон и СПФ15, 50 мл
827,00 ден.
703,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053633C
favorite_border

Опис на производот

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. Hyaluron Rich дневната крема со СПФ15 е специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и натриум хијалуронат, ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација. Содржи пантенол, масло од семе од сончоглед за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на денот + СПФ 15 за заштита од УВ зраци.

 • Богата текстура + SPF 15
 • Идеална подлога за шминка
 • Брзо се апсорбира
 • Ја прави кожата мазна и сјајна
 • Не масти
 • Специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа
 • Пријатен свеж мирис
 • Без конзерванси

Клучни компоненти во составот:

 • Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
 • Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето
 • Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед
 • Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силнa, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови
 • Заштитниот фактор СПФ 15 - го спречува стареењето на кожата и штити од УВ зраци

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба:

Секое утро по чистење на лицето рамномерно нанесете од кремот на кожата на лицето, вратот и деколтето. Идеална подлога за шминка. Брзо се апсорбира без да остави масно чувство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се