MEDIPHARMA COSMETICS Ноќна крема за сува кожа со хијалурон, 50 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Ноќна крема за сува кожа со хијалурон, 50 мл
827,00 ден.
703,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053636C
favorite_border

Опис на производот

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. Hyaluron Rich ноќната крема е специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex, пантенол, масло од семе од сончоглед, пчелин восок, глицерин за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на ноќта.

 • Богата текстура
 • Брзо се апсорбира
 • Не масти
 • Специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа
 • Пријатен свеж мирис
 • Без конзерванси

Клучни компоненти во составот:

 • Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
 • Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето
 • Пчелин восок - полн со минерали и витамини (особено А, Д, Е и К). Ја омекнува кожата, а восокот ја штити. Заедно тие се бариера за штетните влијанија од надворешната средина
 • Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај
 • Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силнa, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови
 • Витамин Е + Липиден коктел – ја храни кожата

Пакување: 50 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се