MEDIPHARMA COSMETICS Серум концентрат со хијалурон, 13 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Серум концентрат со хијалурон, 13 мл
675,00 ден.
574,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053639C
favorite_border

Опис на производот

Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Moisturizing complex со кофеин и хидрирачки комплекс!

 • Ја хидрира кожата со моментален ефект
 • Со кофеин за дополнителна виталност на кожата
 • 24-часовна долготрајна хидратација
 • Ги редуцира фините рани брчки
 • Со вкрстено поврзана хијалуронска киселина
 • Грижа во рани години, 25+
 • Моменталниот хидрирачки ефект е клинички докажан
 • Нежна текстура
 • Хијалурон со фармацевтски квалитет
 • Брзо се апсорбира
 • Пријатен свеж мирис
 • Не масти
 • Без конзерванси
 • Дерматолошки тестирано

Клучни компоненти во составот:

 • Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај
 • Кофеин - смирува, делува против воспаленија и ги редуцира подочниците, го намалува црвенилото и отокот, jа стимулира микроциркулацијата
 • Ксилитол - има антиинфламаторно дејство, ја намалува загубата на вода, спречува понатамошно ширење на бактерии на кожата
 • Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување голема количина на вода, што овозможува хидрирање на кожата, давајќи и еластичност, помлад и поздрав изглед

Пакување: 13 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се