MIZON Joyful Time Essence Лист-маска со матичен млеч, 23 г

MIZON Joyful Time Essence Лист-маска со матичен млеч, 23 г
120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052088C
favorite_border

Опис на производот

Среќни моменти за вашата кожа! Mizon Joyful Time Essence Mask – Royal Jelly е маска која содржи екстракт од Royal Jelly (матичниот млеч од пчела) (250ppm) и ја подобрува состојбата на кожата. Лист-маската со есенција од матичниот млеч на пчела, обезбедува здрава состојба на кожата со зајакнување на бариерата и доставување доволно хранливост на кожата.

Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за да даде високо концентрирани активни состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана.

Пакување: 23 г

Содржина

Употреба: по миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се