NATURAL WEALTH Бета каротен, 100 таблети

NATURAL WEALTH Бета каротен, 100 таблети
725,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000255C
favorite_border

Опис на производот

  • Провитамин А

Бета каротенот е провитамин на витамин А, кој се претвора во витамин А во организмот по потреба. Витамин А придонесува за нормална функција на имунитетниот систем и одржување на нормална кожа, мукозни мембрани и визија.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи:                       

                                                 ПДВ*
Бета Каротен            6 мг           /          

*препорачано дневно внесување

Состојки: масло од семе од соја, желатин, растителен глицерин, бета-каротен, пченкарно масло, средство за глазирање: жолт пчелин восок, емулгатор: соја лецитин.

Не содржи: глутен, вештачки бои, ароми и засладувачи, конзерванси,скроб, млеко,  лактоза, пченица, квасец, риба, состојки од свињи.

Употреба: За возрасни, по една (1) капсула на ден, најдобро заедно со оброкот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Важно е да се придржувате кон разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било какв медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се