NATURES AID Мултивитамински капки, 50 мл

Natures Aid Multi-Vitamin Mini Drops for infants and children, 3 months to 5 years, Daily Support / multivitaminski kapki za deca
NATURES AID Мултивитамински капки, 50 мл
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049344C
favorite_border

Опис на производот

Mini Drops Multi Vitamin 50 мл е производ во форма на капки со природна арома на портокал специјално формулиран за доенчиња и деца, од 3 месеци до 5 години за секојдневна поддршка на растот и развојот.

Mini Drops Multi Vitamin 50 мл претставува внимателно балансирана формулација составена од комбинација на 9 есенцијални витамини потребни за здрав раст и развој.

 • Витамин А придонесува за одржување на нормален вид и нормална функција на имунолошкиот систем.
 • Витамин Д придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот, одржување на нормални нивоа на калциум и одржување на нормална мускулна функција.
 • Витамин Б12 придонесува за создавање на енергија потребна за нормален метаболизам, нормална функција на нервен систем, нормална психолошка функција и нормално создавање на црвени крвни клетки.
 • Витамин Б6 придонесува за нормална функција на нервен систем, нормално создавање на црвени крвни клетки и нормален метаболизам на протеини и гликоген.
 • Витамин Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, подобрување на апсорпцијата на железото и нормално создавање на колаген кој е потребен за нормална функција на крвните садови, коските, гингивата и забите.
 • Витамин Б3 придонесува за нормална функција на нервниот систем и одржување на нормална функција на слузницата и кожата.
 • Витамин Б2 придонесува за одржување на нормална функција на слузницата и кожата, одржување на нормална функција на црвените крвни клетки, одржување на нормална функција на видот и нормален метаболизам на железото.
 • Витамин Б5 (Пантотенска киселина) придонесува за нормални ментални перформанси и нормална синтеза и метаболизам на стероидни хормони и витамин Д.
 • Витамин Б1 придонесува за нормална функција на срцето и нервниот систем и нормална психолошка функција.

Пакување: 50 мл

Содржина

Дневна доза од 1 мл содржи

Витамин А 400 мкг

Витамин Д

300 ИЕ

Витамин Ц

40 мг

Витамин Б1

0.5 мг

Витамин Б2

0.5 мг

Витамин Б3

8 мг

Витамин Б6

0.5 мг

Витамин Б12

21 мкг

Витамин Б5

2 мг

Употреба

 • Доенчиња и деца од 3 месеци до 5 години: 1 мл на ден, во сок или во вода.

 • Добро да се протресе пред употреба.

 • По секоја употреба да се измие капалката темелно со изладена превриена вода и добро да се исуши.

Чување и рок на употреба на производот:

 • Да се чува на ладно и суво место.

 • Не треба да се чуваат во фрижидер.

 • По првото отворање производот може да се користи во тек на 4 месеци.

 • Производот НЕ содржи: глутен, додадени шеќери, вештачки ароми и бои, лактоза, квасец.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се