NATURES AID Селениум 200 мкг, 90 таблети

NATURES AID Селениум 200 мкг, 90 таблети
650,00 ден.
550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047592C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Selenium - eлементарен селен придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Селен со цинк, бакар и витамини А, Ц и Е.

Погодно за вегани.

Факти за селенот:

  • Селенот е минерал кој игра улога во многу телесни функции
  • Може да заштити од рак, проблеми со тироидната жлезда, може да штити од кардиоваскуларни заболувања, бидејќи спречува оксидативна модификација на липидите или мастите во организмот
  • Когнитивен пад и астма
  • Скелетните мускули се главните места за складирање на селен

Пакување: 90 таблети

Содржина

Една (1) таблета содржи:                               

    %ПДВ*
Бета каротен 4.8 мг /
- Обезбедува Витамин А 800 мкг 100
Витамин Е 34 мг 283
Витамин Ц 90 мг 113
Витамин Б6 2 мг 143
Цинк 15 мг 150
Бакар 0.5 мг 50
Селен 200 мкг 364

*препорачано дневно внесување

Состојки: дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, цинк глуконат, витамин Ц (како аскорбинска киселина, хидроксипропилметил целулоза), витамин Е (како д-алфа токоферол ацид сикцинат), бета каротен подготовка (модифициран скроб, пченкарен скроб, бета каротен, глукозен сируп, натриум аскорбат, ДЛ алфа токоферол), стедство против згрутчување (силициум диоксид, магнезиум стеарат од растително потекло), бакар глуконат, витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид), Л-селенометионин.
 

Информации за алергени: не содржи глутен, вештачки ароми и бои, лактоза, квасец.
Употреба: земете една (1) таблета на ден во тек на оброк.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се