NESCAFÉ Dolce Gusto Cortado Еспресо макијато, 16 капсули

NESCAFÉ Dolce Gusto Cortado Еспресо макијато, 16 капсули
422,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049586C
favorite_border

Опис на производот

Oткријте го NESCAFÉ Dolce Gusto Cortado кафето, инспирирано од шпанската култура за пиење на кафе. Слично е на италијанското espressо со млеко.

Нашите талентирани експерти за кафе направија мешавина од интензивното Robusta и овошното Arabica кафе за единствената арома на NESCAFÉ Dolce Gusto® Cortado кафето.

Направете професионално квалитетно кафе со густ кадифен крем, благодарение на нашите апарати за кафе под висок притисок (дo 15 бари), и со нашите херметички затворени капсули за зачувување на свежината, секогаш ќе уживате во богатите ароматични шољички кафе.

  • Интензивно espresso со млеко, инспирирано од шпанската култура за пиење кафе. Сè во една капсула
  • Aрома на пржено кафе со додаток на полномасно млеко. Овој напиток крунисан е со пена со боја на орев
  • Мешавина од интензивното Robusta и овошното Arabica кафе
  • Свежината на кафето е зачувана во херметички затворена капсула, која е наменета за NESCAFÉ Dolce Gusto апаратите за кафе со капсула, за шољичка богата со арома секој пат

Пакување: 16 капсули за 16 шолјички NESCAFÉ Dolce Gusto Cortado кафе

Содржина

Состав: полномасно млеко во прав (61.8%), инстант кафе (36.5%), стабилизатори: дикалиум-фосфат, тринатриум-цитрат, емулгатор: соја лецитин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се