NEUTROGENA Hydro Boost Балсам за кожа, 50 мл

NEUTROGENA Hydro Boost Балсам за кожа, 50 мл
1.221,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052094C
favorite_border

Опис на производот

Заштитете ја и освежете ја дехидрираната кожа дури 48 часа, со суперконцентрираната формула. Зајакнувајќи ја влажната бариера на кожата, богатата кадифена текстура се впива во кожата, по што дехидрираната кожа ќе биде нежна и интензивно навлажнета.

Клинички е докажано дека ја подобрува хидратацијата на кожата по само едно нанесување.

  • Наменето особено за сува кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Не ги затвара порите

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, диметикон, глицерин, цетеарил оливат, акрилати/бенхенет-25 метакрилат кополимер, екстракт од семе од Moringa Oleifera, Faex (екстракт од квасец), трехалоза, натриум хијалуронат, етилхексилглицерин, каприличен/капричен триглицерид, хидроксиметоксифенил деканон, диметикон вкрстен полимер, диметиконол, каприлил гликол, 1,2-хексанедиол, синтетички восок, сорбитан оливат, натриум лаурет сулфат, натриум полиакрилат, карбомер, лимонска киселина, динатриум фосфат, натриум хидроксид, токоферил ацетат, хлорфенесин, феноксиетанол, натриум метабисулфит, парфем.

Употреба: нанесувајте на лицето и на вратот наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се