NIMO Пулс оксиметар

NIMO Пулс оксиметар
1.099,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053606C
favorite_border

Опис на производот

Fingertip Pulse Oximeter - Пулс оксиметар - Mодел HNK-PLS-01 - СЕ 0123

Медицинско средство класа IIa

  • Едно копче за старт
  • Со аларм
  • Sp02/PR Мониторинг
  • Двобоен ОЛЕД дигитален екран
  • 8s автоматско исклучување
  • Лесен, пренослив и едноставен за употреба
  • 4 насоки & 6 рижима на екранот за полесно читање
  • Индикатор за нивото на полнење на батеријата
  • Точни резултати од мерењето, потврдени со клинички испитувања

Пред употреба внимателно прочитајте го упатството за употреба.

Начин на чување: Да се чува на температура од -10 до 40◦С; влажност до 10-95%; притисок 70-106kPa).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се