NIVEA B&W Invisible Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

NIVEA B&W Invisible Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
240,00 ден.
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038705C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант
  • За жени

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, Isopropyl palmitate, C12-15 alkyl benzoate, parfum, palmitamidopropyltrimonium chloride, octyldodecanol, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, dimethiconol, propylene glycol, limonene, benzyl alcohol, linalool, geraniol.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј.
Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури.
Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали.
Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С.
Само празната амбалажа може да се рециклира.

Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.
Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се