NIVЕА Дневен крем против брчки 65+, 50 мл

nivea anti wrinkle + contouring 65+day care tagespflege spf 3 with soy extract hydramin dnevna krema za lice protiv brcki
NIVЕА Дневен крем против брчки 65+, 50 мл
504,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044634C
favorite_border

Опис на производот

Дневниот крем против брчки (65+) ги подобрува контурите на зрелата кожа и се бори против длабоките брчки на лицето. Формулата е збогатена со драгоцен екстракт од соја, хидрамин и заштитните ув филтри.

Резултати на кожата:

  • Ги подобрува контурите на зрелата кожа
  • Приметно ги намалува длабоките брчки и ја спречува појавата на старачките дамки
  • Високата УВ заштита помага во заштита на клетките на кожата

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, homosalate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, cetearyl alcohol, methylpropanediol, tapioca starch, phenylbenzimidazole sulfonic acid, ethylhexyl stearate, glycine soja germ extract, tocopheryl acetate, sodium cetearyl sulfate, dimethicone, 1,2-hexanediol, xanthan gum, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, trisodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, linalool, citronellol, benzyl alcohol, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, geraniol, benzyl benzoate, eugenol, coumarin, parfum.

Употреба: Се нанесува секое утро на чисто лице, со нежни движења. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се