NIVEA Men Sensitive Пена за бричење за чувствителна кожа, 200 мл

NIVEA Men Sensitive shaving foam pena za bricenje za mazi
NIVEA Men Sensitive Пена за бричење за чувствителна кожа, 200 мл
243,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011086C
favorite_border

Опис на производот

  • Спречува појава на иритации и обезбедува пријатно бричење
  • Кожата е мазна и изгледа здраво и негувано
  • Без алкохол

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, isobutane, triethanolamine, laureth-23, palmitic acid, stearic acid, glycerin, chamomilla recutita flower extract, hamamelis virginiana bark/leaf extract, maltodextrin, tocopheryl acetate, caprylic/capric triglyceride, coco-caprylate/caprate, hydroxypropyl methylcellulose, myristic acid, arachidic acid, oleic acid, potassium hydroxide, butane, propane, silica, BHT, piroctone olamine, linalool, parfum.

Употреба:

Внимателно протресете пред упореба, амбалажата држете ја исправено. Нанесете со масажа директно на мокро лице.

Дерматолошки тестиран производ одобрен од мажите со чувствителна кожа.

Внимание: амбалажата е под притисок. Може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи изори. Да не се пуши. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. 4% од масата на содржината се запаливи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се