NOW Alphasorb Витамин Ц 500 мг, 90 капсули

NOW Alphasorb Витамин Ц 500 мг, 90 капсули
1.310,00 ден.
917,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039905C
favorite_border

Опис на производот

AlphaSorb-C е уникатна и патентирана не-киселинска форма на витаминот Ц која содржи не-киселински минерални аскробати и природни состојки кои овозможуваат подобро апсорбирање во крвта и клетките отколку нормалната аскробинска киселина.

Поради неутралната pH вредност на AlphaSorb-C, погоден е за луѓето кои имаат чувствителен желудник, не се јавува вознемирен стомак. Витаминот Ц е познат како антиоксиданс кој може да ги заштити клетките и молекулите на телото од оштетување од слободните радикали.

NOW® AlphaSorb-C® вклучува Transport C-PLUS®, патентирана комбинација на подобрена треонска киселина, не-кисел калциум аскорбат, алфа липоична киселина, рутин, шипка и ацерола. Ова е уникатна формула на високо биолошки достапен витамин Ц, која подобро се апсорбира во организмот.

Пакување: 90 капсули

Содржина

Состав:

Витамин Ц  (од Треонска киселина подобрен ублажен калциум аскробат) 500 мг
Калциум (од ублажен калциум аскробат)   60 мг
Transport C-PLUS 

(патентирана мешавина на Треонска киселина подобрен

ублажен калциум аскробат и алфа липоинска киселина)

650 мг
Алфа Липоинска киселина 40 мг
Комплекс на Цитрус биофлавоноиди   100 мг
Прав од ацерола (Malpighia punicifolia) (овошје) 25 мг
Прав од шипки (Rosa canina) (овошје) 25 мг
Прав од рутин (Sophora japonica) (пупка од цвеќе)  25 мг

 

Употреба: 1 капсула 1-3 пати дневно, по можност со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се