ORIZKO Тестенини од интегрално оризово брашно без глутен, 500 г

ORIZKO Тестенини од интегрално оризово брашно без глутен, 500 г
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
044418C
favorite_border

Опис на производот

Тестенини од интегрално оризово брашно (брашно од кафеав ориз) без глутен.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: брашно од кафеав ориз (целозрнесто брашно), емулгатор: моно - и диглицериди на масни киселини.

Производот не содржи глутен.
Да се чува на суво и ладно место.

Упатство за подготовка: во зовриена вода ставете ги тестенините (100 г тестенини на 1 литар вода), варете според препорачаното време со повремено мешање. Сварените тестенини исцедете ги и послужете веднаш.

Зачинете и посолете по вкус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се