PHARMANOVA Витамин Ц + цинк директ, 20 кесички

PHARMANOVA Витамин Ц + цинк директ, 20 кесички
205,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024054C
favorite_border

Опис на производот

  • За нормално функционирање на имунолошкиот  систем
  • Заштита од оксидативен стрес
  • Витамин Ц - ја зголемува апсорпцијата на железо и допринесува  за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Цинк - допринесува за нормална плодност и репродукција

Витамин Ц и цинк во комбинација, влијаат позитивно на создавање и зачувување на колагенот, важен елемент за изградба на ‘рскавицата и коските, како и за здрав и убав изглед на кожата, косата и ноктите.

Препаратот се препорачува како додаток на исхраната кај: недоволно внесување на витамин Ц и цинк со храна или во текот на редукциски диети, зголемени потреби во периодот на интензивниот раст и развој, зголемена физичка активност, лица кои консумираат цигари, бавно зараснување на рани, некои форми на анемија како дополнување на терапијата со препарати на железо.

Со вкус на лимон  и портокал.

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав: една кесичка содржи: 

  • Витамин Ц 300 мг
  • Цинк 10 мг

Употреба: една кесичка дневно, по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се