PHARMAVITAL Baby Vital Мултивитамински капки (6+ месеци), 30 мл

PHARMAVITAL Baby Vital Мултивитамински капки (6+ месеци), 30 мл
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030845C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Baby Vital Мултивитамински капки за деца се специјално формулирани за да се задоволат потребите од есенцијалните витамини потребни за здрав раст и развој на вашите деца.

  • Со вкус на портокал

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав:

1 мл содржи         

    % ПДВ*
Ниацин (Витамин Б3) 4.5 мг 28
Витамин Б6 0.4 мг 29
Витамин Б1 0.35 мг 32
Витамин Б2 0.4 мг 29
Витамин A 200 мкг 25
Витамин Д3 5 мкг 100
Витамин Б12     0.35 мкг  
Фолна киселина    25 мкг 25
Витамин Е       3 мг 25
Витамин Ц  20 мг 25

*препорачано дневно внесување

Состојки: глицерин, пречистена вода, аскорбинска киселина, ДЛ-алфа токоферол ацетат, никотинамид, холекалциферол, природна арома на портокал, ретинил ацетат, пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононитрат, рибофлавин, цијанокобаламин, фолна киселина.

Производот не содржи: соја, глутен, лактоза, вештачки бои, јатки.

Погодно за вегетаријанци.

Вкус на портокал.

Употреба: Протресете го шишенцето пред употреба. Извлечете 1-2 мл во пипетата, и капнете директно во устата на детето или додадете во сок или млеко. По употреба исплакнете ја пипетата.

После отварање производот се чува во фрижидер и треба да се употреби во тек на 60 дена.

Препорачано дневно дозирање:

Возраст
6 -12 месеци                       1 мл (околу 25 капки)
12 месеци - 4 години         1-2 мл (околу 25-50 капки)

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се