PHARMAVITAL Боневитал + К2, 60 таблети

PHARMAVITAL Боневитал + К2, 60 таблети
664,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046342C
favorite_border

Опис на производот

Bone Vital + K2

  •   Витамин К2
  •   Витамин Д3
  •   Калциум
  •   Бакар
  •   Магнезиум
  •   Цинк
  •   Манган
  •   Селен
  •   Бор

Како резултат на брзото темпо на живот, потребите на организмот од калциум не можат секогаш да се покријат со исхраната.

Боневитал содржат витални хранливи состојки за дополнување на исхраната: комплексот од Калциум, витамин Д и заштитена формула на K2VITAL®  DELTA има есенцијално значање во одржување на нормални коски и заби.

Витаминот К2, подобро се апсорбира во организмот и на тој начин придонесува во одржување на нормални коски.
Магнезиумот дополнително придонесува за нормална функција на мускулите.

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Две (2) таблети содржат:          

    %ПДВ*
Витамин Д 10 мкг 200
Витамин К2 76 мкг 100
Калциум 800 мг 100
Магнезиум 300 мг 80
Цинк  10 мг 100
Бакар 1 мг 100
Селен 50 мкг 90
Манган 0.50 мг 26
Бор  0.6 мг /

Состојки: калциум карбонат, магнезиум карбонат, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид, цинк оксид, Л-селенометионин, бакарен глуконат, натриум борат, манган сулфат, менакинон 7, холекалциферол

Употреба: два пати по една (1) таблета на ден, со доволна количина на течност. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се