PICO Фер капки, 15 мл

PICO Фер капки, 15 мл
530,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029743C
favorite_border

Опис на производот

Пико фер е диететски додаток во форма на капки со лесно и точно дозирање.

Железото придонесува за:

  • нормална функција на имунолошкиот систем
  • нормална когнитивна функција
  • нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин
  • нормален транспорт на кислород во телото

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, железо глуконат, конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат, арома, засладувач: сукралоза.

Употреба: две капки/на кг телесна тежина (2 капки = 1мг основно железо) или по прерорака на вашиот педијатар. Препорачаната доза, доколку има потреба, може да се помеша со која било течност, освен со млеко. Пожелно е течноста да содржи витамин Ц или пак може да се помеша со капките Пико Ц.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се