POLSKI LEK Вербаскон грип 10 кесички

polski lek verbascon grip
POLSKI LEK Вербаскон грип 10 кесички
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050229C
favorite_border

Опис на производот

Вербаскон е производ за возрасни, наменет за намалување на проблемите на респираторниот систем како што се кашлица и иритации на грлото.

Специјална формулација составена од природни состојки:

  • Корен од африкански здравец - придонесува во намалување на проблемите на респираторниот систем како што се кашлица и иритации на грлото
  • Цвет од црн бозел - придонесува во намалување на симптомите на иритација на горниот дел од респираторниот систем
  • Цвет од лопен - придонесува во намалување на симптомите на иритација на грлото и хранопроводот
  • Дополнително содржи витамин Ц и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем

Пакување: 10 кесички по 5 г

Содржина

Состав:

Две (2) кесички содржат:

Африкански здравец - екстракт од корен (Pelargonium sidoides DC.)  40 мг
Црн бозел - екстракт од цвет (Sambucus nigra L.) 40 мг
Лопен екстракт од цвет (Verbascum thapsus L.) 40 мг
Витамин Ц  500 мг
Цинк  10 мг
Селен  55 мкг
Рутин 25 мг

Состојки: малтодекстрин; средство за зголемување на волуменот: сорбитол; витамин Ц (Л- аскорбинска киселина); регулатор на киселост: јаболкова киселина; цвекло во прав; арома; засладувачи: цикламат, сахарин; екстракт од корен од јужноафрикански здравец (Pelargonium sidoides DC.) екстракт од цвет од бозел (Sambucus nigra L.); екстракт од цвет од лопен (Verbascum thapsus L.); рутин; средство против стврднување: силициум диоксид; цинк оксид, натриум селенат. Бојата на производот доаѓа од цвеклото во прав.
Производот содржи засладувачи.

Употреба: Се препорачуваат 2 кесички во текот на денот.
Растворете ја содржината на кесичката во 150 мл топла вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се