Потенцијал форте, 1 таблета

Потенцијал форте, 1 таблета
244,00 ден.
204,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
036309C
favorite_border

Опис на производот

Потенцијал форте содржи цинк за одржување на нормални нивоа на тестостерон, нормален фертилитет и репродукција, нормално функционирање на имуниот систем и нормална когнитивна функција.

Пакување: 1 таблета

Содржина

Состав:

Активни состојки: 100 г 1 таблета (0,65 г)
Корен од жен шен (Panax ginseng) во прав 15,4 г 100 мг
Семе од гуарана (Paulinia cupana) во прав 10,8 г 70 мг
Надземен дел од чубрика (Satureja hortensis) во прав 4,6 г 30 мг
Лист од зелен чај (Thaea sinensis) 3,1 г 20 мг

Сув екстракт од  очајница 5-7:1 (Marrubium vulgare)

3,1 г 20 мг
Лист од рузмарин (Rosmarinus officinalis) во прав 1,54 г 10 мг
Цинк (како цинк оксид) 0,46 г 3 мг / 30% ПДУ*

Други состојки: средства за зголемување на волумен: микрокристална целулоза, сорбитол, средства против згрутчување: магнезиум стеарат, талк.

* ПДВ (препорачан дневен внес)

Употреба: Возрасни 1 таблета дневно, 30-45 минути пред сексуалниот однос.

Предупредување: производот не се препорачува кај трудници, доилки, деца помлади од 18 години, како ни на лица преосетливи на било која од состојките на производот.

Напомена: производот не е замена за разновидна исхрана. Да се чува на ладно, суво и темно место, подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се