PROBIOS Органски бисквити од ориз полнети со какао крем, 200 г

PROBIOS Органски бисквити од ориз полнети со какао крем, 200 г
276,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030879C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен
  • Извор на растителни влакна

Нето-тежина: 200 г (содржи 6 бисквити по 33.3 г)

Содржина

Состав: 35% крем од какао* (шеќер од шеќерна трска*, 17% сончогледово масло*,11% лешници*, 9.6% какао во прав со намалена масленост*, палмино масло*, емулгатор: лецити од сончоглед, екстракт од ванила*), компиров скроб*, пченарен скроб*, шеќер од шеќерна трска*, палмино масло*, 8% оризово брашно*, пченкарен сируп*, јајца*, пченкарно брашно*, брашно од печен наут*, 2% какао во прав со намалена масленост*, жолчки од јајца*, растителни влакна од јаболко*, средство за нарснување (монокалиум тартарат, натриум хидроген карбонат), сол, емулгатор: лецитин од сончоглед, природна арома*, згуснувач: гуар гума.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се