PROBIOS Органски јаболков оцет, 750 мл

PROBIOS Органски јаболков оцет, 750 мл
175,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030908C
favorite_border

Опис на производот

Органски сертифициран производ.

  • Непастеризиран
  • Филтриран

Направен е од чист сок од јаболко, не од концентрат. Добиен e со традиционална метода. За да се зачуваат природните нутитивни вредности, за време на производството не се пастеризира ниту пак се загрева. Мало таложење на дното од шишето е природно и укажува на квалитетот на производот.

Пакување: 750 мл

Содржина

Состојки: органски јаболков оцет*

*Направен е од чист сок од јаболко, не од концентрат.

Киселост 5% на 100 мл.

Вкупна киселост: 5% оцетна киселина: 5 г на 100 мл.

Упатство за употреба: одличен за салати. Како зачин за сите јадења, за подготвување на кисели краставици и како освежителен пијалок (2 лажички во чаша со вода).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се