PROBIOS Органски оризов десерт со карамел, без глутен 4 x 100 г

probios dessert di riso caramello con riso italiano senza latte organic rice caramel dessert
PROBIOS Органски оризов десерт со карамел, без глутен 4 x 100 г
168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
041265C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски оризов десерт
  • Со карамел - без глутен
  • Органски сертифициран производ
  • Растителен десерт
  • Без млеко
  • Без глутен

Нето-тежина: 4 x 100 г

Содржина

Состојки: вода, 17% сируп од пченка*, 10% карамела (вода, шеќер од шеќерна трска*, сируп од карамела*,прегорен шеќер*, пченкарен скроб*, средство за желирање: гуар гума), 10% ориз* , 7% оризов скроб*, сончогледово масло*, средство за желирање: карагенан и гуар гума, сол, арома на ванила*.

*Од органско производство.

Да се чува на собна температура.
Се препорачува да се консумира ладно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се