PROBIOS Органски шеќер од шеќерна трска 500 г

PROBIOS Органски шеќер од шеќерна трска 500 г
130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030931C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ

Шеќерот се добива со директно цедење на сокот од тропското растение-шеќерна трска (Saccharum officinarum), со природен процес и традиционални методи, без хемиски супстанции.

Нето тежина: 500 г

Содржина

Состојки: шеќер од шеќерна трска.

Шеќерот е во кристална форма, а бојата е во зависност од процентот на меласа и може да варира од златна до светло кафена. Шеќерот не е третиран со хемиски растворувачи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се