PROVEN URGENT C Интензивна поддршка на имунитетот, 7 кесички

 PROVEN probiotics Urgent-c 1000mg Vitamin C immune&energy intensive, 7 effervescent sachets intenzivna imunoloska poddrska vitamin imunitet energija
PROVEN URGENT C Интензивна поддршка на имунитетот, 7 кесички
365,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
050057C
favorite_border

Опис на производот

PROVEN URGENT C Immune and Enegry Intensive

Дизајниран за краткотрајна употреба (7-14 дена) за да обезбеди интензивна поддршка на луѓето кои доживуваат или се во фаза на опоравување на краткотраен имунолошки предизвик (кашлање, настинка, итн.).

Ги обезбедува најмоќните хранливи состојки за имунолошка поддршка во повисоки концентрации за да се обезбедат краткотрајни придобивки (на пр. цинк). Покрај тоа, луѓето кои страдаат или се опоравуваат од краткотрајни вирусни инфекции на горнот респираторен тракт честопати се чувствуваат уморни и без енергија, а оваа формулација содржи високи дози Б-витамини и CoQ10 за широка енергетска поддршка и 100 мг кофеин за да се обезбеди непосредна стимулација на нивото на енергија.

  • За возрасни и деца од 16 годишна возраст 

Пакување: 7 кесички

1000 мг витамин Ц – се покажа дека го намалува времетраењето на URTI за 8-18%.*
Пробиотик Lab4 - клинички докажано дека ги намалува URTI кај деца и возрасни - вклучено на целосно ниво на клиничка студија (25 милијарди на ден) за да се добијат докази за многу здравствени придобивки со над 14 клинички студии.
Цинк – се покажа дека го намалува времетраењето на URTI кога се зема при појава на симптом t (потребно е минимум 20 мг/дневно).
Витамин Д – неодамна се покажа дека го намалува ризикот од URTI.
Бета глукани – во неколку студии докажано е дека го намалуваат ризикот од URTI – особено кај деца.
Високи дози Б-витамини заедно со CoQ10 за широка и подолготрајна енергетска поддршка.
100 мг кофеин (мешавина од Гуарана и синтетички) - исто како и типичното еспресо.

Содржина

Една еднодозна кесичка содржи:

Витамин Д

25 мкг

Витамин Ц

1000 мг

Тиамин (Витамин Б1)

3.3 мг

Рибофлавин (Витамин Б2)

4.2 мг 

Ниацин

48 мг NE

Витамин Б6

4.2 мг

Фолна киселина

500 мкг

Витамин Б12

 

15 мкг

Пантотенска киселинa

18 мг

Биотин

150 мкг

Цинк

10 мг

Селен

100 мкг

Lab4 Consortium

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21) 

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

25 милијарди

Црн бозел екстракт

200 мг

Гуарана, семе, екстракт

200 мг

Бета 1,3 & 1,6 глукани

100 мг

Кофеин

(како гуарана семе екстракт и кофеин безводен)

100 мг

Коензим Q10

10 мг

Состојки: фруктоза, аскорбинска киселина (витамин Ц), малтодекстрин, киселина (лимонска киселина, јаболкова киселина, винска киселина), регулатор на киселост (калиум хидроген карбонат, натриум хидроген карбонат), природна арома на портокал, микроорганизми (Lactobacillus acidophilus CUL60, Lactobacillus acidophilus CUL21, Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34 и Bifidobacterium bifidum CUL20), екстракт од квасец (бета 1,3 & 1,6 глукани), сок од портокал прашок, кофеин, црн бозел екстракт, средство против згрутчување (силициум диоксид), никотинамид, гуарана семе екстракт, цинк цитрат, калциум пантотенат, глицин, боја (бета каротен), коензим Q10, дикалциум фосфат, засладувач (стевиол гликозиди), пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), рибофлавин, тиамин мононитрат, модифициран пченкарен скроб, микрокристална целулоза, растително масло, сукроза, фолна киселина, натриум селенит, биотин, антиоксиданси (натриум аскорбат, ДЛ-алфа токоферол), холекалциферол (витамин Д3), цијанокобаламин (витамин Б12.)

Со шеќер и засладувач.

Производот е погоден за вегетаријанци.

Не содржи: глутен
Не содржи состојки од млеко.           

Бременост и доење

Производот содржи кофеин (100 мг / доза). Не е наменет за бремени жени. Бремените жени или жените кои планираат бременост да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ.

Начин на употреба:
Растворете една еднодозна кесичка шумлив прашок со вкус на портокал во мала чаша ладна вода или џус или земете ја содржината на кесичката директно во уста.

За краткорочна употреба (7-14 дена).

Секогаш земајте го производот напосредно пред или непосредно после оброк.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
,
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се