SAMBUCOL Kids Сируп за деца, 120 мл

sambucol (black elderberry) kids vitamin c liquid imunitet crn bozel detski sirup
SAMBUCOL Kids Сируп за деца, 120 мл
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048103C
favorite_border

Опис на производот

Сируп од црн бозел

Sambucol® For Kids е сируп со одличен вкус, наменет за оджување на нормално функционирање на имунолошкиот систем кај деца од 1 до 12 години.

Содржи црн бозел и витамин Ц.

Научно тестирана формула, со AntiVirin® активност, за поддршка на имунолошкиот систем во тек на цела година посебно во тек на училишните денови.

  • Поддршка на имунолошкиот систем

Силниот имун систем ја помага борбата против инфекциите. Sambucol® For Kids содржи витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

  • Црн бозел

Црниот бозел е природно богат со флавоноиди. Уникатниот метод на подготовка на сирупот има за цел да ги зачува здравствените придобивки на црниот бозел. 

  • Научно тестирана формула

Sambucol е заштитена формула наменета за одржување на здравјето и благосостојба на организмот поддржано со 10 годишни научни истражувања.

  • Заштита на клетките

Флавоноидите – природно присутни во црниот бозел заедно со витамин Ц придонесуваат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 120 мл сируп

Состав: 5 мл содржат:

    %ПДВ
Витамин Ц   32.5 мг 41
Црн бозел   0.95 г  

*препорачано дневно внесување

Состојки: глукозен сируп, сок од црн бозел (Sambucus nigra L.), витамин Ц (Аскорбинска киселина).

Регулатор на киселост: лимонска киселина.

Конзерванс: калиум сорбат.

Не содржи: глутен и квасец, вештачки ароми и бои.

Погодено за вегани и вегетаријанци.

Употреба:

  • Деца од 1-6 години: 5 мл (1 кафена лажичка) на ден
  • Деца од 7-12 години: 10 мл (2 кафени лажички) на ден

Во тек на зимскиот период:

  • Деца од 1-6 години: 5 -10 мл (1-2 кафени лажички) два пати на ден
  • Деца од 7-12 години: 10 -15 мл (2 -3 кафени лажички) два пати на ден

Да не се зема на празен стомак.
Може да се зема во било кое време од денот.
Не предизвикува поспаност.
Во случај на појава на треска или било каква состојба која трае консултирајте се со Вашиот лекар.
Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се