SENDO Advance 3 Дигитален апарат за мерење крвен притисок, за надлактица, со HIRA технологија

sendo advance 3, hydra technology, samomerac, aparat za merenje krven pritisok
SENDO Advance 3 Дигитален апарат за мерење крвен притисок, за надлактица, со HIRA технологија
4.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038404C
favorite_border

Опис на производот

 • Монитор за крвен притисок Sendo Advance 3
 • Стандардна манжетна за бицепс со обем од 22-32 цм
 • Упатство за употреба на македонски јазик
 • Батерии (4 x AA)
 • Адаптер за поврзување со електричната мрежа
 • Практична торба за складирање
 • Гарантна картичка

Пакување: 1 апарат за крвен притисок

Содржина

 • SENDO Advance 3 со хира технологија - чита и анализира аритмичен пулс
 • SENDO Advance 3 е дизајниран за мерење на бицепс и е дизајниран според највисоките стандарди за квалитет што ви нуди клиничка точност во мерењето на крвниот притисок дома

SENDO Advance 3 располага со:

 • Функција HIRA за читање и категоризација на абнормалности на срцевиот ритам
 • Индикатор за грешка при погрешно поставена манжетна
 • Практична кутија за чување и заштита од удари
 • Хипоалергична манжетна со две опции за големина М (22-32 цм ) или L (31-45 цм)
 • Електричен адаптер

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се