SLEEPY Corona Влажни марамчиња за дезинфекција на површини, 100 парчиња

SLEEPY Corona Влажни марамчиња за дезинфекција на површини, 100 парчиња
84,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048723C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Влажни марамчиња со алкохол за дезинфекција на површини

  • Дерматолошки тестирани
  • Антибактериски, антимикробни и антивирусни
  • Ефикасни против корона вирус (EN14476+A1, EN14476+A2)
  • Биоциден производ

Пакување: 100 марамчиња

Содржина

Состав: вискоза 25%, полиестер 75%.

Состојки: вода, алкохол, бензалкониум хлорид, C12-14-алкилдиметил (етилбензил) амониум хлорид, дидецил диметил амониум хлорид, C12-15 парет-12, феноксиетанол, дехидроацетинска киселина, бензоева киселина, глицериум, тетранатриум глутамат диацетат, парфем.

Употреба: ултра меки марамчиња за брзо и лесно чистење и дезинфекција на површини секогаш кога имате потреба (при патување со автомобил или авион, при спортување итн). Наменети за нерѓосувачки челик, гранит, дрво, надворешни делови на тоалетна школка, рачки од врати, туш кабини. Не е потребно плакнење со вода и сапун.

  • Пред употреба прочитајте ги наведените инструкции
  • Избегнувајте контакт со очи     

Начин на чување: Да се чува на суво и ладно место (собна температура), во оригинално пакување, заштитено од сончева светлина или директна топлина.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се