SLEEPY Ecologic Хигиенски влошки, лонг (величина 2), 20 парчиња

SLEEPY ecologic 2 long sanitary napkin 20 pcs uloski vloski higienski intima
SLEEPY Ecologic Хигиенски влошки, лонг (величина 2), 20 парчиња
167,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054181C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Ecologic Premium Plus Long Sanitary Napkin - Хигиенски влошки (еколошки) со чисти, природни и органски состојки

  • Со прочистена вода - меки влакна ткаени со чиста вода
  • Природен бамбус - апсорбирачки влакна од природен бамбус
  • Органски памук - природни памучни влакна за екстра сувост
  • Со биополимери од шеќерна трска
  • Со природен минерал
  • Хипоалергени
  • Погодно за вегани
  • Халал сертификат за квалитет
  • Без глутен

 

Први во светот хигиенски влошки што во својот состав имаат ткаени влакна од прочистена вода, влакна од природен бамбус и влакна од органски памук. Во состав на влошките има и биополимери од шеќерна трска и природен минерал.

Пакување: 20 влошки.

Содржина

Состав: ткаени влакна од прочистена вода, влакна од екстракт од природен бамбус, органски памук, природен минерал, слој отпорен на истекување, влакна, смола, биополимери од шеќерна трска, целулоза.

Употреба: Следете ги сликите на пакувањето. Менувајте ја влошката на 3 - 4 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се