SLEEPY Ecologic Влажни марамчиња, 4 кесички по 40 парчиња

sleepy-newborn-ecologocal-4x40psc-99.5%-pure-water-baby-care-wet-wipes Maramcinja novorodence bebe maramici
SLEEPY Ecologic Влажни марамчиња, 4 кесички по 40 парчиња
229,00 ден.
194,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054161C
favorite_border

Опис на производот

Овие влажни марамчиња, хипоалергени и коматибилни со рН вредноста на кожата содржат природни влакна од бамбус и органски памук, биополимери од шеќерна трска и бадемово млеко. Меките влакна во овие влажни марамчиња се добиваат со технологија на ткаење со чиста вода (99,5% прочистена вода), специјално развиени за чувствителната бебешка кожа. 

  • Sleepy влажните марамчиња се еколошки и се произведуваат од чисти, природни и органски состојки
  • Пакувањето може да се рециклира
  • Ткаенината на влажните марамчиња е еколошка, биоразградлива
  • Не содржат алкохол, парабени и парфем

Пакување: 4х40 марамчиња 

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат, хидролизиран протеин од сладок бадем, екстракт од бамбус.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се