SOLGAR Холин и Инозитол 250 мг/250 мг, 50 капсули

SOLGAR choline-inositol 250 mg holin inozitol
SOLGAR Холин и Инозитол 250 мг/250 мг, 50 капсули
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054042C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Погодно за вегани
  • Производот не содржи додадени шеќери, не содржи сол и скроб
  • Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Пакување: 50 капсули

Содржина

Состав: секоја растителна капсула содржи:

  • Холин (во форма на битартарат) 250 мг
  • Иноситол 250 мг

Останати состојки: обвивка на растителната капсула: хидроксипропилметил целулоза, средство против стврднување: силициум диоксид, растителен магнезиум стеарат.

Употреба: како додаток на исхрана за возрасни, земете по една (1) до три (3) растителни капсули на ден, за време на оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и за здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се