SUPERDIET Дигиафлор - јаглен, пивски квасец и анасон, 45 капсули

SUPERDIET Дигиафлор - јаглен, пивски квасец и анасон, 45 капсули
465,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021589C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Единствена комбинација на:

  • Активен растителен јаглен - активиран со термички шок во присуство на водена пареа, која што го прави порозен. Добиените пори овозможуваат апсорпција на течности и гасови

  • Пивскиот квасец и сув екстракт од анасон ја надополнуваат оваа формула

Производот не е наменет за деца под 4 годишна возраст.

Пакување: 45 желатински капсули

Содржина

Состав: Три (3) капсули содржат:

  3 капсули  *ПДВ
Активен растителен јаглен 435 мг /
Пивски квасец (глутен) 200 мг /
Сув екстракт од анасон 384 мг /

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: рибина желатинска капсула, соин лецитин, декстрин, силициум, магнезиум стеарат.

Употреба: три (3) капсули на ден, пред или после оброк, со голема чаша вода. 15 дневна обновлива програма.

Предупредување: Доколку производот се употребува заедно со други лекови земањето на Дигиафлор треба да биде 2 часа пред или после земањето на друг лек.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се