SUPERDIET HERBESAN Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, црвено овошје, 30 таблети

SUPERDIET HERBESAN Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, црвено овошје, 30 таблети
520,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028272C
favorite_border

Опис на производот

Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг

  • Ацеролата е јужно американско ситно овошје  познато уште под името “Карипска цреша”. Нејзиниот плод е сочен и кисел
  • Витамин Ц кој придонесува за нормално функционирање на имуниот систем и придонесува во  намалување на заморот

Пакување: 30 таблети за џвакање со вкус на црвено овошје

Содржина

Состав:
Една (1) таблета содржи:     

             ПДВ*
Ацерола ектракт         1000 мг /
Витамин Ц            180 мг   225%

*препорачано дневно внесување

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден, за време на оброк, по можност наутро. Таблетата се џвака или се остава да се стопи во устата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се