SUPERDIET Мака био 90 таблети

SUPERDIET Maca bio performances physiques 1000mg organic maca physical and mental performance organska maka fizicki i mentalni performansi,  podobra seksualna aktivnost libido
SUPERDIET Мака био 90 таблети
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046343C
favorite_border

Опис на производот

Маката е растение кое потекнува од Перу (уште е наречена перувиански женшен) издржливо на екстремни надворешни услови. Народот ја употребувал уште пред 2000 години.

  • Маката придонесува за подобрување на виталноста и енергијата на организмот
  • За одржување на нормални физички перформанси
  • Подобрување на сексуалната активност
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

Пакување: 90 таблети

Содржина

Состав:

четири (4) таблети содржат:

Мака (Lipidium meyeni Walp- корен) 1000 мг 

 

Состојки:

- мака* (Lipidium meyeni Walp- корен)

- средство за зголемување на волуменот: гума акација*

- оризов скроб*

- средство против стврднување: калциум карбонат, магнезиум карбонат, талк.

*состојки од органско производство.
 

Употреба: четири (4) таблети на ден, во тек на оброк.

Производот не се препорачува за бремени жени и доилки.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се