Theresienоil MED Растително масло, серум за кожа, 15 мл

Theresien oil med 15ml rastitelno maslo serum za koza
Theresienоil MED Растително масло, серум за кожа, 15 мл
2.312,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
035509C
favorite_border

Опис на производот

Терезиеноил растително масло е познато по необичните својства уште од средниот век. Направено е по рецепт, пренесувано е низ генерации и сочувано до денес во срцето на Алпите, со најчисти природни состојки. Маслото дава импресивни резултати при третман на рани, изгореници, каснувања од инсекти и лузни. Помага при регенерација на кожата на клеточно ниво и има благотворно дејство кај модринки и кожни надразнувања (пр. изгореници).

  • Соодветно за секој тип на кожа
  • Го смирува чешањето
  • Делува антисептично кај повреди и изгореници
  • Има брз аналгетски ефект дури и при тешки изгореници
  • Го стимулира зараснувањето на раните и го забрзува обновувањето на кожата и ткивата
  • Природен производ
  • Без ароми

Терезиеноил е жолтеникаво масло произведено по специјална технологија од чисти растителни и животински суровини. Промената на бојата или мирисот не влијае врз квалитетот на производот.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: путер од кравјо млеко, кожни липиди, екстракт од јаболко, пентилен гликол, екстракт од лист на Stellaroides Longibracteata, токоферил ацетат (Витамин Е), токоферол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се