TOMMEE TIPPEE Пластично шише (0м+) 260 мл

TOMMEE TIPPEE Пластично шише (0м+) 260 мл
460,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045821C
favorite_border

Опис на производот

Tommee Tippee дизајнирано шише 260 мл (1 шише во пакување со цуцла 0+ месеци)

  • Со шишињата Closer to nature префрлањето од доење на хранење со шише го прават полесно од било кога досега
  • Tommee Tippee заедно со експерти од областа на доењето дизајнираа уникатна цуцла која благодарение на својата форма го олеснува хранењето, ја имитира природната флексибилност, истегнувањето и движењето на градите на мајката за време на доењето
  • Меката силиконска цуцла го поттикнува природниот инстикт за хранење со што му овозможува удобно и опуштено хранење.
  • Анти-колик, силиконскиот вентил го намалува ризикот бебето да голта воздух а со тоа ги намалува грчевите
  • 9/10 мајки се согласни дека ова шише е најслично со природното доење. Формата на шишето е ергономска и овозможува комфор и лесна употреба.
  • Без БПА

Пакување: 260 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се