МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна на територијата на целата држава и истата е бесплатна со нарачка над 1.500 денари.

Имате можност за избор на термин за достава.

 

Торта од моркови со гоџи бобинки

Состојки:

Подготовка:
Измешајте ги состојките (најпрво сувите, а потоа измешајте ги со течните). Ставете ја смесата во сад за печење и печете 20 мин. на 180 степени.
Откако ќе се испече, оставете ја тортата да се олади и декорирајте по желба