URIAGE Age Lift Флуид за измазнување и матирање на лицето, 40 мл

Uriage Age Lift Firming Smoothing Day Fluid 40ml dneven krem
URIAGE Age Lift Флуид за измазнување и матирање на лицето, 40 мл
1.713,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054010C
favorite_border

Опис на производот

  • За измазнување и матирање на кожата на лицето
  • За нормална и комбинирана кожа
  • Со ретинол, хијалуронска киселина, екстракт од плод од шипинка
  • Дерматолошки тестирано

Резултат: кожата на лицето е помека и поцврста. Контурите на лицето се подобро дефинирани. Кожата на лицето е матирана, а нејзината текстура е обновена.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Lactic Acid, Dicaprylyl Ether, Steareth-2, Steareth-21, Boron Nitride, Cetyl Alcohol, Alba Limnanthes Seed Oil (Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Croton Lechleri Resin Extract, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Polyacrylate-13, Perfume (Fragrance), CI77891 (Titanium Dioxide), Copernicia Cerifera Cera (Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax), Chlorphenesin, Polyisobutene, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Silica Calcium, Mica, O-Cy-Men-5-Ol, Xanthan Gum, Kappaphycus alvarezii Extract, Adenosine, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Rosa Multiflora Fruit Extract, Theobroma Cocoa Seed Extract, Cocoa Seed Extract, Tin Oxide.

Употреба: нанесете наутро на кожата на лицето. Да се избегнува контакт со очите. Доколку се појави пецкање веднаш престанете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се