URIAGE Bariéderm-CICA Заштитен, обновувачки и смирувачки крем со бакар и цинк 40 мл

URIAGE Bariéderm-CICA Заштитен, обновувачки и смирувачки крем со бакар и цинк 40 мл
583,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021637C
favorite_border

Опис на производот

  • Кремот ја намалува иритацијата на кожата, идеален за секојдневна употреба
  • Кремот ја смирува и обновува кожата, штитејќи ја од надворешни влијанија
  • Лесно се впива, не создава леплив и масен филм
  • За бебиња, деца и возрасни
  • За лице и тело
  • За пеленска регија

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau), paraffinum liquidum (mineral oil), sodium chloride, zinc oxide, cetyl peg/ppg -10/1 dimethicone, propylheptyl caprylate, butylene glycol, hydrogenated polydecene, panthenol, glycerin, dimethicone, disterdimonium hectorite, polyglyceryl - 3 diisosterate, magnesium sulfate, methylpropanediol, tocopheryl acetate, triacontanyl pvp, copper gluconate, propanediol, propylene carbonate, citric acid, glutamylamidoethyl indole, polyquaternium-61, hyaluronic acid, silanetriol, borage seed oil aminopropanediol amides.

Употреба: се нанесува два пати дневно на претходно исчистена кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се