URIAGE Hyseac 2 во 1 Пилинг и маска, 100 мл

URIAGE Hyseac 2 во 1 Пилинг и маска, 100 мл
700,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021649C
favorite_border

Опис на производот

Пилинг-маска за лице за комбинирана и масна кожа.

Ја отстранува нечистотијата и ја подобрува текстурата на кожата.

Активните состојки што ги содржи производот ги апсорбираат нечистотии оставајќи ја кожата чиста. 

Овој третман ја остава кожата мазна, сјајна и ароматизирана со нежен мирис, карактеристичен за целата палета за нега на кожата.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau), kaolin,di-c12-13 alkyl malate, cellulose, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, pentylene glycol, steareth-2, steareth-21, cetyl alcohol, malic acid, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, sodium hydroxide, chlorphenesin, parfum (fragrance), xanthan gum, polysorbate 80, o-cymen-5-ol, sorbitan oleate, ci 19140 (yellow 5), ci 42090 (blue 1).

Употреба:

  • Како маска: нанесете тенок слој на лицето. Оставете 2 минути, а потоа исплакнете темелно без масажа. Може да се користи секој ден.
  • Како пилинг: нанесете на влажно лице, нежно масирајте со кружни движења и исплакнете. Користете два пати неделно. Избегнувајте контакт со очи (во случај на контакт со очи, исплакнете темелно со чиста вода).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се