URIAGE Xémose Крем за лице, 40 мл

URIAGE Xémose Крем за лице, 40 мл
851,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052460C
favorite_border

Опис на производот

  • Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа
  • Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа склона кон иритација
  • Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство 
  • Ја стимулира природната одбрана на организмот
  • Намалува нелагодност и чешање 
  • Смирува и ја враќа природната заштита на кожата
  • Наменета е за бебиња, деца и возрасни
  • Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки pH

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: нанесете наутро и навечер на чиста и сува кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се