URIAGE Xemose Крема против иритации, 400 мл

URIAGE Xemose Крема против иритации, 400 мл
1.464,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021668C
favorite_border

Опис на производот

Овој крем содржи три патентирани комплекси кои ја хранат и заштитуваат кожата, го смируваат чешањето и ја намалуваат сувоста на кожата. Кожата станува еластична и мека со долготрајно пријатно чувство.

Овој третман носи моментално смирувачко дејство, со патентираниот* Chronoxine.

Има тројно бариерно дејство за долготрајно олеснување: Cerasterol 2F ја обновува и зајакнува бариерата на кожата, TLR2-Regul ја регулира вродената имунолошка бариера и Uriage термалната вода ја ребалансира микробната бариера.

  • За новороденчиња, деца и возрасни
  • За лице и тело

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: aqua (water, eau), paraffinum liquidum (mineral oil), butyrospermum parkii (shea) butter, dicaprylyl ether, glycerin, polysorbate 60, butylene glycol, cetyl alcohol, squalane, sodium polyacrylate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, brassica campestris (rapeseed) sterols, dimethicone, chlorphenesin, tocopheryl acetate, cetrimonium bromide, o-cymen-5-o, piroctone olamine, xanthan gum, raspberry seed oil/palm oil aminopropanediol esters, asiaticoside, phytosphingosine, borage seed oil aminopropanediol amides.

Употреба: користете секојдневно на чиста кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се