UTEKI Серум за лице, 30 мл

UTEKI Серум за лице, 30 мл
5.430,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053262C
favorite_border

Опис на производот

  • UTEKI - Јапонска козметика

Uteki Серумот има изразен анти-стрес ефект поради 2 моќни антиоксиданси во својата формула:
ФИЛТРАТ НА ФЕРМЕНТИРАН ОРИЗ кој се нанесува на кожата од Јапонките уште од периодот на Едо и ЕКСТРАКТ ОД ЛИСТ CAMELLIA SINENSIS - екстракт добиен од листови од чај.

Овие состојки ја спречуваат прогресијата на симптомите на стареење предизвикани од УВ зраците и ја зајакнуваат метаболичката активност на кожата, што резултира со сјајна здрава кожа.

Високо концентрирана есенција со антиоксидантно, антигликационо, антиинфламаторно дејство и со лифтинг ефект за сите типови на кожа.

Збогатен со комплекс од пет природни состојки (екстракт од алги Alphanothece Sacrum, растворлив морски колаген, зелен чај, ферментиран ориз, екстракт од цвекиња од дрвото Сакура), витамин Ц и хијалуронска киселина кои работат заедно за максимална хидратација, помагаат да се забрза производството на колаген.

Кожата по нанесувањето на серумот е мазна, го враќа младешкиот сјај и хидратацијата на кожата, обезбедува антиоксидативно, антигликациско и антиинфламаторно дејство.

Го намалува создавањето на брчки и ја зајакнува метаболичката активност на кожата, што резултира со сјајна здрава кожа. Може да биде корисен за намалување на црвенилото и чувствителноста.

Серумот UTEKI не само што ќе и обезбеди на вашата кожа долготраен ефект на измазнување и хидратација, туку и ќе работи подлабоко за да ја заштити вашата кожа од штетните ефекти на гликацијата и да се бори против симптомите на стареење предизвикани од УВ зраците, истовремено обновувајќи ја текстурата на кожата и нејзината исхрана. Ги поправа оштетувањата на кожата предизвикани од загадувањето на животот во градот.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Rice Ferment Filtrate (Sake), Camellia Sinensis Leaf Extract, Prunus Lannesiana Flower Extract, Aphanothece Sacrum Exopolysaccharides, Sodium Hyaluronate, Squalane,  Soluble Collagen, Ascorbic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Xanthan Gum, Potassium Hydroxide, Malic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Серумите испорачуваат високо концентрирана експлозија на хранливи материи директно до вашата кожа. Откако ќе ја подготвите кожата со лосион UTEKI, земете соодветна количина (0,5 - 0,6 мл) UTEKI серум во дланката и нежно нанесете го целото лице, пределот на очните капаци и вратот. Лесно тапкање и тапкање помагаат серумот да се апсорбира. Избегнувајте триење. Користете UTEKI серум еднаш или два пати на ден по UTEKI лосион. Ефикасноста на UTEKI серумот се зголемува кога потоа се применува UTEKI емулзијата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се