VICHY Dermablend 3D Корективна пудра, нијанса 25, 30 мл

VICHY Dermablend 3D Корективна пудра, нијанса 25, 30 мл
1.815,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042449C
favorite_border

Опис на производот

Високо ниво на покривност и воедначеност на тенот. За масна кожа склона кон акни.

Индикации: несовршеност и упорни знаци на масна кожа склона кон акни.

  • Корективна пудра, постојана до 16 часа, СПФ 25
  • За осетлива кожа
  • Хипоалергена
  • Без парабени
  • Некомедогена

Салицилна киселина има дејство врз квалитетот на кожата.

Еперулин има смирувачко дејство. 

Збогатена со салицилна киселина и еперулин, оваа корективна пудра видно ги намалува несовршеностите на лицето.

Резултати: тенот е изедначен, мазен и матиран во период од 16 часа*. Кожата е нежна и се чувствува удобност. Намалена несовршеност од -49% што е клинички докажано после 4 недели на користење. 

*Лична проценка од страна на 60 жени.

**Клинички тестови на 43 субјекти.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Dimethicone - Glycerin - Synthetic Fluorphlogopite - Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer - Dimethicone Crosspolymer - Sorbitan Isostearate - Triethanolamine - Salicylic Acid - Aluminum Hydroxide - Phenoxyethanol - Disodium Stearoyl Glutamate - Eperua Falcata Bark Extract - Dextrin - Polysorbate 60 - Ci 77891 / Titanium Dioxide - Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides.

Употреба: совршено да се исчисти кожата и да се примени вашата вообичаена нега пред да се прејде на нанесување на шминка.

Совети за употреба:

1. Дозирање: одмерете ја количината на подлогата за шминка најчесто со големина на лешник.

2. Примена: нанесете ја пудрата со врвовите на вашите прсти, почнувајќи од внатрешниот дел на лицето кон надворешниот, се со цел да се постигне еднаква распределба и оптимална доза од производот да биде употребена. По потреба повторно да се нанесе на зоните со несовршености или белези.

3. Размачкување: размачкајте со брзи, изедначени движења почнувајќи од внатрешниот кон надворешниот дел на лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се